ساخت حساب google webmaster

گوگل وبمستر محیطی برای سئو کاران و بهینه سازی ارتباط موتور جست و جوی گوگل با وب سایت است. هر مدیر سایتی نیاز دارد که نحوه تعامل موتور گوگل با وب سایتش را مانیتور کند و اشکالات و خطا های سایت را از google webmaster اصلاح کند. ابزار گوگل وب مستر تعامل سایت با وب سایت را بهبود می بخشد و اطلاعات بسیار مفیدی به متخصصان سئو و طراحان سایت می دهد.

اول یک حساب کاربری گوگل بسازید مثل gmail یا اکانت یوتوب و google play همگی حساب گوگل هستند و ساخت یکی از آن ها کافی است.
برای شروع وارد Google Webmasters شوید در گوشه سمت  راست بالا بر روی sign in کلیک کنید و سپس بر روی start now کلیک کنید و وارد گوگل وب مستر می شوید.

حالا با تصویر زیر روبه رو می شوید.

آموزش کنسول جست و جوی کنسول گوگل وبمسترز

اطلاعات دامنه سایت را وارد کنید مثلا http://www.z97.ir را در url prefix وارد کنید. توجه داشته باشید که یک سایت به 4 روش می توان نوشت و باید مرسوم ترین را انتخاب کنید مثلا :

  1. http://www.z97.ir
  2. https://www.z97.ir
  3. http://z97.ir
  4. https://z97.ir

سپس بر روی Continue کلیک کنید و صفحه ای باز می شود که از شما می خواهد برای اثبات مالکیت سایت در google webmaster  یکی از روش های تایید را انجام دهید.

روش اول : دانلود و آپلود فایل

فایلی را دانلود کنید و در هاست کنار فایل index اصلی سایت آپلود کنید. در عکس زیر بر روی فلش ظاهر شده کلیک کنید تا فایل دانلود شود سپس آن را بر روی هاست اصلی کنار index.html یا index.php آپلود کنید. بعد از این که آپلود کامل شد بر روی verify کلیک کنید.

آموزش تایید مالکیت گوگل وبمسترز

در صورتی که مراحل تایید مالکیت را درست رفته باشید عبارت سبز رنگ موفقیت نمایش داده می شود اما در صورتی که یکی از مراحل را اشتباه کرده باشید تصویر زیر را می بینید :

عدم موفقیت تایید مالکیت گوگل وبمسترز

روش دوم : تایید مالکیت با html tag

در روش دوم باید طبق گفته تصویر باید کد داده شده را در فایل head.php یا head.html قبل از تگ body کپی و Paste کرد و بر روی verify کلیک کرد.

html tag ownership

روش های دیگر زیاد مرسوم نیست و استفاده آن ها هم مانند بالاست. بعد از این که نوشته سبز رنگ که نشان از تایید مالکیت سایت دارد به فضای گوگل وبمستر وارد شده اید. برای آموزش کار با محیط google webmasters به ادامه آموزش های گوگل وبمسترز توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *